Фото без опису

Майже 8 тисяч гривень заплатить закарпатець через борги за розподіл газу

 

Із них понад 2 тисячі – судовий збір, адже чоловік відмовився оплачувати послугу і довів справу до судового розгляду

 

Борги за послугу з розподілу газу тягнуть за собою низку негативних наслідків: судові витрати, припинення газопостачання та витрати на його відновлення тощо, — у цьому переконався один зі споживачів після того, як АТ «Закарпатгаз» подало на нього позов до суду за несплату.

 

Борг споживача Т. за послугу з розподілу природного газу становив 5 530,31 грн. Підприємство подало заяву про видачу судового наказу. Відтак пан Т. отримав судовий наказ щодо необхідності сплатити борг. Однак споживач відмовився сплачувати, скориставшись можливістю скасувати судовий наказ.

 

Оскільки, відповідно до заяви споживача, суд скасував судовий наказ, то справа перейшла на наступний етап. Підприємство подало судовий позов і справу було розглянуто в порядку позовного провадження.

 

У підсумку суд задовільнив позов АТ «Закарпатгаз» про стягнення заборгованості, а також призначив сплату споживачем 2 270 грн судового збору. Таким чином, витрати закарпатця збільшилися з 5 530,31 грн до 7 800,31 грн. Наразі, у випадку невиконання даного рішення у добровільному порядку, воно буде передано у виконавчу службу для примусового стягнення. У такому разі до уже названих витрат додадуться 10% виконавчого збору. Окрім того, на рахунки боржника буде накладено арешт, а його буде додано до Єдиного реєстру боржників. 

 

«Відповідно до останніх законодавчих змін, дозволено відключення житлово-комунальних послуг, в тому числі газопостачання, за борги, окрім регіонів, де оголошено «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки», — прокоментувала комерційна директорка АТ «Закарпатгаз» Юлія Соколова. 

 

Враховуючи вищенаведене, в АТ «Закарпатгаз» наголошують: своєчасна оплата послуг з розподілу газу – запорука стабільного газопостачання в опалювальний період та відсутність негативних наслідків для споживачів, як-от судова тяганина, примусова сплата боргу та припинення газопостачання.

 

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»