ВЕЛИКОБЕРЕЗНЯНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДЕВ’ЯТНАДЦЯТА СЕСІЯ VІІІ СКЛИКАННЯ
Р І Ш Е Н Н Я №339
Від 17 лютого 2022 року
смт. Великий Березний
Про затвердження Регламенту роботи Великоберезнянської селищної ради VІІІ скликання
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 26 частини 1 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Регламент Великоберезнянської селищної ради VІІІ скликання (додається).
2. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря селищної ради Веселовського В.М. постійну комісію селищної ради скликання з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту (голова комісії –Маркевич Г.М.).
Селищний голова Богдан КИРЛИК
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення дев’ятнадцятої сесії VIII скликання Великоберезнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області 17.02.2022 №339
РЕГЛАМЕНТ
ВЕЛИКОБЕРЕЗНЯНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
VIII скликання
Зміст
Розділ І. Загальні положення
Розділ II.Сесія ради
Глава 1. Порядок скликання сесії
Глава 2. Загальні питання з організації роботи територіальної громади
Глава 3. Порядок роботи сесії
Глава 4. Порядок проведення сесії новообраної ради
Глава 5. Порядок денний сесії
Глава 6. Порядок підготовки питань для розгляду на сесії
Розділ ІІI. Пленарні засідання ради
Глава 1. Виключна компетенція ради
Глава 2. Робочі органи сесії
Глава 3. Ведення пленарних засідань
Глава 4. Порядок надання слова
Глава 5. Організація розгляду питань
Глава 6. Прийняття рішень
Глава 7. Порядок голосування пропозицій
Глава 8. Таємне голосування
Глава 9. Дисципліна та етика пленарних засідань
Глава 10. Про порядок оформлення матеріалів сесії
Розділ IV. Депутати, посадові особи і органи ради
Глава 1. Депутати
Глава 2. Депутатські групи та фракції
Глава 3. Селищний голова та секретар ради
Глава 4. Постійні комісії ради
Глава 5. Тимчасові контрольні комісії
Глава 6. Про порядок висвітлення діяльності ради
Розділ V. Формування виконавчих органів ради
Глава 1. Утворення виконавчого комітету ради
Розділ VI. Здійснення контролю
Глава 1. Контроль за виконанням рішень ради
Глава 2. Контроль за рішеннями виконавчого комітету ради
Розділ VII. Депутатські звернення, запити, запитання. Пропозиції і зауваження депутата
Розділ VIII. Особливі процедури розгляду питань
Глава 1. Прийняття бюджету і контроль за його виконанням
Глава 2. Затвердження програм розвитку та контроль за їх виконанням
Глава 3. Дострокове припинення повноважень селищного голови
Глава 4. Дострокове припинення повноважень депутата
Розділ IX. Заключні положення
Глава 1. Про дію Регламенту та порядок внесення змін до нього
Глава 2. Організаційне, технічне та інше обслуговування діяльності ради
РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1. Порядок діяльності ради, її органів та посадових осіб визначається Конституцією України, законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про запобігання корупції”, іншими законодавчими актами, Статутом Великоберезнянської селищної територіальної громади, цим Регламентом та Положенням про постійні комісії ради.
Стаття 2. Регламент ради є обов’язковим для виконання всіма депутатами, cелищним головою та іншими посадовими особами місцевого самоврядування. Регламент встановлює порядок скликання і проведення сесії ради, формування виконавчих органів ради, порядок прийняття рішень та звітів, порядок здійснення контрольної діяльності, прийняття рішень, процедуру діяльності депутатів, посадових осіб та органів ради.
Стаття 3. Робота ради ведеться державною мовою. У разі, коли промовець не володіє державною мовою, він має право виступати іншою мовою. Переклад його виступу на державну мову, у разі необхідності, забезпечує апарат ради, у випадках передбачених Законом України “Про засади державної мовної політики”, або сам промовець.
Стаття 4. Представники засобів масової інформації акредитуються на весь час сесії, відмова в акредитації повинна бути вмотивованою. Апарат ради надає представникам засобів масової інформації матеріали сесії, за винятком тих, які розглядаються за спеціальними процедурами. У разі порушення законодавства про інформацію або цього Регламенту представниками засобів масової інформації рада може позбавити їх акредитацій на визначений нею термін. Засіб масової інформації, представник якого був позбавлений акредитації, має право запропонувати для акредитації іншого свого представника на наступне засідання ради.
На засіданнях ради можуть бути присутні особи за запрошенням, за викликом, депутати інших рад, обрані від виборчих округів, розміщених на території громади, на визначених для них місцях.
Посадові особи, яких обирає, призначає, затверджує чи погоджує рада, викликаються безпосередньо, а підлеглі їм службовці через них.
Інші особи можуть бути присутні на пленарних засіданні ради за умови встановлення їх особи та в межах наявних вільних сидячих та стоячих місць позаду рядів місць для депутатів та осіб, визначених у попередньому абзаці.
Запис присутніх осіб проводить апарат ради і список передає головуючому.
Стаття 5. Особи, присутні на засіданнях ради, повинні утримуватися від публічних проявів свого ставлення до того, що відбувається на засіданні і не порушувати порядок визначений Законами України та підзаконними актами та цим Регламентом. У разі порушення порядку їх за розпорядженням головуючого на засіданні може бути випроваджено з приміщення, де відбувається засідання.
Стаття 6. Діяльність ради, її виконавчих органів здійснюється згідно з планами роботи, які затверджуються радою та виконавчими органами з врахуванням пропозицій постійних комісій і депутатів ради, наукових установ та об’єднань громадян, органів територіальної самоорганізації громадян.
Стаття 7. На будинку ради постійно піднімається Державний прапор України, а під час засідань ради в сесійному залі встановлюється Державний прапор України, Державний герб України та прапор територіальної громади (при наявності).
Стаття 8. Перше пленарне засідання ради нового скликання починається і останнє завершується виконанням у залі, де вони проводяться, Державного Гімну України.
Розділ ІІ. Сесія ради
Глава 1. Порядок скликання сесії
Стаття 9. Рада проводить свою роботу сесійно. Сесії ради складаються з пленарних засідань ради і засідань постійних та інших комісій ради, що проводяться у перерві між пленарними засіданнями.
Глава 2. Загальні питання з організації роботи територіальної громади
Стаття 10. Сесія ради є правомочною, якщо в пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених розділом VIII цього Регламенту або інше зазначено в чинному законодавістві.
Глава 3. Порядок роботи сесії
Стаття 11. У сесійний період пленарні засідання ради проводяться з 15.00 години, якщо радою не буде прийнято іншого рішення.
Останніх 30 хвилин депутати розглядають питання, внесені в «Різне» порядку денного сесії.
Пленарне засідання ради може бути продовжено за поданням головуючого на засіданні ради при обов’язковому погодженні з більшістю депутатів присутніх на засіданні.
Глава 4. Порядок проведення сесії новообраної ради
Стаття 12. Перша сесія новообраної ради скликається територіальною виборчою комісією не пізніш, як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради у кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні” правомочному складі.
Стаття 13. Територіальна виборча комісія не пізніш як за 5 днів до початку першої сесії ради нового скликання надсилає депутатам довідкові матеріали про обраних депутатів.
Стаття 14. Для розробки проекту порядку денного першої сесії ради нового скликання та проектів інших документів, що виносяться на першу сесію, підготовки пропозицій щодо організації її роботи, новообраний селищний голова утворює робочу групу з числа новообраних депутатів цієї ради.
Перше засідання робочої депутатської групи скликає новообраний селищний голова не пізніш як за три дні до початку першої сесії ради нового скликання.
Свою роботу група здійснює на засадах, встановлених Положенням про постійні комісії ради.
Робоча група припиняє свою діяльність із створенням постійних комісій ради.
Про проведену роботу підготовча депутатська група готує інформацію на першу сесію ради.
Стаття 15. Першу сесію новообраної ради відкриває і веде голова територіальної виборчої комісії. Він інформує раду про підсумки виборів депутатів та селищного голови і визнання їх повноважень.
До визнання повноважень депутатів, як членів ради новообрана рада може приймати рішення тільки з питань відкриття сесії, обрання робочих органів сесії.
Після визнання повноважень селищного голови, йому передається ведення сесії.
Стаття 16. На першій сесії ради головуючий пропонує депутатам розпочати формування постійних комісій, депутатських груп (фракцій) ради, дає пояснення про їх права і порядок формування.
Формування депутатських груп (фракцій) та постійних комісій проводиться депутатами в пленарний та позапленарний час.
Стаття 17. Сесії ради згідно зі статтею 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» можуть скликатися:
- селищним головою;
- секретарем ради;
- однією третиною (1/3) депутатів від загального складу ради;
- виконавчим комітетом ради.
У випадках, коли сесія скликається за пропозицією виконавчого комітету, чи на вимогу не менш, як однієї третини обраних депутатів ради, в апарат ради передається протокол засідання із зазначенням питань запропонованих до розгляду сесії.
Стаття 18. Чергові сесії ради скликаються за розпорядженням селищного голови в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності – не рідше ніж один раз на місяць.
Апарат ради за 10 днів повідомляє депутатів про час скликання і місце проведення та перелік питань, які передбачається внести на розгляд чергової сесії ради. Ця інформація обов’язково публікується на офіційному сайті ради http://vberez-rada.gov.ua
Стаття 19. У разі необхідності вирішення термінових питань ТГ, та в окремих випадках термінового розгляду заяв, звернень громадян скликається позачергова сесія.
Рішення про скликання позачергової сесії ради доводиться до відома депутатів не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.
Сесія ради скликається для розгляду електронної петиції, що набрала необхідну кількість підписів, протягом строку, встановленого для її розгляду
Матеріали позачергової сесії видаються депутатам при їх реєстрації.
Глава 5. Порядок денний сесії
Стаття 20. Проект порядку денного формується секретарем ради.
Пропозиції щодо включення питань до проекту порядку денного сесії можуть вноситись селищним головою, секретарем ради, постійними комісіями, депутатськими групами (фракціями), депутатами, виконавчим комітетом ради, загальними зборами громадян, старостами. Основою для формування порядку денного сесії ради є перспективний план роботи ради.
Стаття 21. Всі питання включені до проекту порядку денного, які вносяться на розгляд ради, попередньо повинні обов’язково розглядатись профільною постійною комісією та іншими постійними комісіями, крім випадків, передбачених цим Регламентом.
Стаття 22. До проекту порядку денного чергової сесії можуть включатися звіти виконавчих органів ради, посадових осіб, яких рада відповідно утворює, обирає, призначає, затверджує та погоджує.
До проекту порядку денного позачергової сесії вносяться лише ті питання, розгляд яких визначено у пропозиціях про скликання позачергової сесії або визначених розпорядженням голови про скликання позачергової сесії ради.
Проект порядку денного позачергової сесії повідомляється депутатам не пізніш, як за день до сесії ради.
Питання, внесені до порядку денного позачергової сесії ради, можуть розглядатися профільною постійною комісією ради в день проведення сесії.
У виключних випадках питання, внесені до порядку денного позачергової сесії, можуть розглядатись на пленарних засіданнях без обговорення у постійних комісіях, якщо за це проголосувало більшість депутатів від загального складу ради.
При цьому заслуховується виступ ініціатора додаткового питання до порядку денного з його обґрунтуванням, ступінь підготовленості питання для прийняття рішення, а також заслуховується виступ з цього питання голови відповідної постійної комісії та представника відповідного виконавчого органу ради та додатковий виступ надається головам депутатських груп (фракій) за їх ініциативою.
Стаття 23. Проект порядку денного сесії, сформований відповідно до вимог, зміни до нього обговорюються і затверджуються в цілому селищною радою більшістю голосів присутніх депутатів.
Стаття 24. Питання затвердженого порядку денного сесії ради можуть відкладатися, змінюватися чи виключатися з порядку денного за рішенням ради, прийнятим після обговорення за скороченою процедурою.
Глава 6. Порядок підготовки питань для розгляду на сесії
Стаття 25. Секретар ради разом із апаратом ради організовує підготовку питань, що вносяться на розгляд сесії. У разі не утворення апарату ради його виконання та його функції у повному обсязі забезпечує секретар ради.
Стаття 26. Пропозиції щодо питань, які виносяться на розгляд сесії ради, можуть вноситися селищним головою, секретарем ради, постійними комісіями, депутатськими групами (фракціями), депутатами, виконавчим комітетом ради, членами територіальної громади у порядку місцевої ініціативи, старостами, також органами самоорганізації населення, трудовими колективами, політичними партіями і громадськими організаціями.
Стаття 27. Працівники відділів, управлінь, інших виконавчих органів зобов’язані надавати ініціаторам проектів рішень допомогу та інформацію, необхідну для підготовки даних питань.
Стаття 28. Підготовлені проекти рішень ради погоджуються(візуються) головою профільної комісії ради, проходять експертизу юридичної служби(юриста) ради та проходять погодження профільними відділами та посадовими особами згідно аркушу погодження проекту рішення.
До рішення додаються також довідкові матеріали з техніко-економічним обґрунтуванням стосовно тих питань, що пов’язані з витратами із селищного бюджету та відчуженням комунального майна.
Стаття 29. Не пізніше як за 1 день до розгляду питань на сесії постійні комісії ради проводять їх попереднє обговорення.
За результатами вивчення і розгляду питань постійні комісії готують висновки і рекомендації, які розглядаються і враховуються при прийнятті остаточного рішення на сесії ради.
Стаття 30. Проекти рішень, інші матеріали, які вносяться на розгляд ради, не пізніше як за 12 днів до відкриття сесії подаються до апарату ради, який не пізніше як за 10 днів до відкриття сесії доводить їх до відома депутатів. Проекти рішень публікуються на офіційному веб-сайті Великоберезнянської селищної ради за 10 днів до дня їх розгляду сесією ради.
Стаття 31. Матеріали, підготовлені з відступами від вимог цього Регламенту, приймаються до розгляду на сесії ради, як виняток, лише у випадку, коли вони вимагають термінового вирішення і вносяться до порядку денного сесії в порядку їх надходження, якщо інше не визначено законом або цим Регламентом.
Розділ ІІІ. Пленарні засідання ради
Глава 1. Виключна компетенція ради
Стаття 32. Виключно на пленарних засіданнях ради вирішуються питання, передбачені статтею 26 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Глава 2. Робочі органи сесії
Стаття 33. Для забезпечення роботи пленарних засідань обираються робочі органи сесії з числа депутатів - лічильна комісія.
Стаття 34. Лічильна комісія утворюється на пленарному засіданні на термін повноважень ради.
На першому організаційному засіданні лічильна комісія обирає зі свого складу голову, заступника та секретаря комісії.
У випадку відсутності на пленарному засіданні члена (членів) лічильної комісії рада може за необхідності обрати на період даного пленарного засідання нового члена (членів) або новий склад лічильної комісії, шляхом голосування ради та окремим рішенням ради.
За дорученням ради функції лічильної комісії може виконувати секретар ради або селищний голова.
Стаття 35. Секретар ради обирається таємним голосуванням на термін повноважень ради. Перший раз кандидатуру секретаря зі складу депутатів ради подає селищний голова. У разі не обрання більшістю від загального складу депутатів кандидатури секретаря ради, поданої селищним головою, за поданням із підписами не менше половини депутатів від загального складу ради, подається кандидатура секретаря ради і проводиться таємне голосування. У разі, якщо рада не підтримала кандидатуру, внесену на її розгляд не менше як половиною депутатів від загального складу ради, наступну пропозицію кандидатури секретаря ради вносить голова селищної ради.
Секретар ради виконує наступні функції:
- веде протокол пленарного засідання ради;
- проводить реєстрацію депутатів, які бажають виступити в обговоренні питань порядку денного;
- надає допомогу головуючому у веденні сесії ради;
- проводить реєстрацію листів, звернень, скарг, заяв, що надійшли на адресу сесії та передає їх головуючому на пленарному засіданні сесії ради;
- забезпечує передачу вказаних документів виконавцям;
- виконує інші повноваження відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
У випадку відсутності на пленарному засіданні секретаря рада сесія може за необхідності обрати на період даного пленарного засідання секретаря сесії з числа присутніх депутатів шляхом голосування та окремим рішенням ради.
Глава 3. Ведення пленарних засідань
Стаття 36. Пленарні засідання ради проводяться згідно з розпорядком роботи сесії.
Рішення ради (крім процедурних) приймаються лише з питань, внесених до порядку денного засідання, за винятком випадків, встановлених цим Регламентом чи Законом.
Стаття 37. Конфлікт інтересів
37.1. Селищий голова, секретар, депутати селищної ради, беруть участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.
37.2. Здійснення контролю за дотриманням вимог частини першої цієї статті, надання зазначеним у ній особам консультацій та роз’яснень щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками, покладається на постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етикита регламенту.
Стаття 38. Головуючий на пленарному засіданні ради:
1) відкриває, закриває та неупереджено веде засідання, оголошує перерви в засіданнях ради за особистим поданням, поданням секретаря ради та поданням депутатів ради;
2) виносить на обговорення проекти рішень, інші акти ради, оголошує їх повну назву, редакцію та ініціаторів внесення, інформує про матеріали, що надійшли на адресу ради;
3) організовує розгляд питань;
4) повідомляє списки осіб, які записалися для виступу;
5) надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця;
6) створює рівні можливості депутатам для участі в обговоренні питань;
7) ставить питання на голосування, повідомляє його результати;
8) забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні;
9) робить офіційні повідомлення у відповідності з порядком денним сесії ;
10) вживає заходів до підтримання порядку на засіданні;
11) здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту та законодавства.
Під час засідання ради головуючий не перериває промовців, крім випадків, зазначених у цьому Регламенту, не коментує і не дає оцінок щодо їх виступів.
Головуючий може доручити відповідним особам зачитування письмових документів, пропозицій щодо обговорюваного питання і з питання, підготовленого відповідною постійною комісією ради. Зачитування документів пропозицій від постійної комісії здійснюється визначеним комісією доповідачем.
Стаття 39. Пленарне засідання ради відкривається і проводиться, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. 1.Реєстрація депутатів проводиться перед кожним пленарним засіданням.
На початку пленарного засідання ради і після кожної перерви секретар проводить реєстрацію депутатів.
2.На початку засідання головуючий повідомляє присутніх про кількість депутатів, відсутніх з поважних причин.
3. Якщо відкриття пленарного засідання неможливе у зв’язку з відсутністю за даними реєстрації необхідної кількості депутатів, головуючий відкладає відкриття пленарного засідання на 1 годину, або оголошує дату, на яку переноситься початок сесії ради або дату наступного пленарного засідання.
Якщо голосування не може проводитися у зв’язку з відсутністю на засіданні необхідної кількості депутатів, головуючий закриває засідання з додержанням положень пункту 3 цієї статті.
Стаття 40. На початку пленарного засідання головуючий оголошує порядок денний. Питання розглядаються в тій послідовності, в якій їх затверджено згідно проголосованого порядку денного пленарного засідання.
Стаття 41. За рішенням ради головуючий може об’єднати обговорення кількох, пов’язаних між собою, питань порядку денного пленарного засідання. Якщо з цього приводу виникають заперечення депутатів, процедурне рішення про це приймається без обговорення.
До початку розгляду питання порядку денного головуючий може робити повідомлення раді, які вважає доцільними, тільки ті, які мають відношення до даного питання без відхилень. У разі порушення інших тем, які не мають відношення до даного питання (питань) за зауваженням депутатів, депутатських груп (фракцій), секретаря ради, присутніх проводиться голосування про доцільність даного виступу, про що заноситься у протокол засідання ради, у термінових випадках такі повідомлення він може робити і в ході пленарного засідання.
Глава 4. Порядок надання слова
Стаття 42. Час, який надається для доповіді – до 15 хвилин, співдоповіді і заключного слова – до 5 хвилин. Виступаючим в обговоренні, для повторних виступів при обговоренні, для виступів за процедурою скороченого обговорення, для виступів з інформацією з питань порядку денного, для заяв, внесення запитів, резолюцій, надається час тривалістю до 3 хвилин, для виступів щодо кандидатур, процедури та з мотивів голосування, пояснень, зауважень, запитань, пропозицій, повідомлень і довідок, внесення поправок, а також виступів в «Різному» - до 2 хвилин.
Для надання слова всім промовцям з певного виду виступів, зазначених у пункті 1 цієї статті, на більш тривалий час, ніж встановлено у пункті 1 цієї статті, рада приймає рішення без обговорення більшістю голосів депутатів. У разі необхідності головуючий може на прохання окремого промовця та за згодою більшості депутатів, визначеною шляхом голосування, продовжити йому час для виступу.
Якщо виступ промовця повторює те, що вже виголошували інші промовці під час обговорення даного питання, і головуючий вважає, що рада отримала з цього питання достатню інформацію, він може звернутися до промовця з проханням скоротити або закінчити виступ, але якщо рада вважає дану промову змістовнішою чи точнішою ніж у попереднього промовця, то більшістю голосів шляхом голосування руками, продовжує йому час для виступу.
Стаття 43. Рада може визначити загальний час для обговорення питання, після закінчення якого головуючий припиняє надання слова і в разі необхідності обговорення цього питання проводиться за скороченою процедурою.
Якщо з’ясується, що визначеного часу для обговорення питань недостатньо, рада без обговорення може прийняти процедурне рішення про збільшення часу для обговорення.
Стаття 44. Запис депутатів або іншої особи на виступ проводиться шляхом відповідно звернення до секретаря ради або у разі його відсутності до секретаріату вибраного на даному засіданні.
Список осіб, які записалися на виступ з питання, що розглядається, передається головуючому.
Головуючий на засіданні може надати слово для виступу і в разі усного звернення депутата або іншої особи.
Стаття 45. В необхідних випадках при прийнятті рішення, які потребують юридичного обґрунтування, головуючий може надавати слово представнику юридичної служби або окремому працівнику або депутату, за згодою ради.
Стаття 46. Кожна з депутатських груп (фракцій) має гарантоване право на постановку запитання доповідачу (співдоповідачу), а також на виступ одного свого представника з питання чи пропозиції, які мають ставитися на голосування. Також голови депутатських груп (фракцій) мають додаткове слово та виступ по кожному питанню та обговоренню .
Депутату, який вніс пропозицію чи поправку, на його прохання, надається слово для виступу.
Стаття 47. На пленарному засіданні ніхто не може виступати без дозволу головуючого, але в окремих випадках рада надає слово, шляхом голосування.
Стаття 48. Промовець повинен виступати тільки з того питання, з якого йому надано слово.
Депутат, голова депутатської групи (фаркції) та головуючий може виступити на засіданні ради з одного і того ж питання чи пропозиції, які будуть ставитися на голосування, не більше двох разів.
Слово щодо порядку ведення пленарного засідання ради, питань про неприйнятність рішення, для довідки, відповіді на запитання і роз’яснень надається головуючим позачергово, але не перериваючи промовця.
Запитання доповідачам та співдоповідачам ставляться письмово або усно. Головуючий на пленарному засіданні оголошує письмові запитання та надає слово для запитань депутатам від різних зареєстрованих депутатських груп (фракцій).
Стаття 49. Якщо головуючий не представив промовця під час надання йому слова, промовець представляється на початку виступу, а у разі виступу від депутатської групи (фракції) – зазначає і її назву.
Стаття 50. Перед завершенням роботи сесії у «різному» відводиться час до 30 хвилин для виступів депутатів ради з пропозиціями, зауваженнями, короткими заявами і повідомленнями.
Глава 5. Організація розгляду питань
Стаття 51. Обговорення питання на пленарному засіданні ради включає:
1) доповідь, запитання доповідачу і відповіді на них;
2) співдоповіді (в разі необхідності), запитання співдоповідачам і відповіді на них;
3) виступ чи оголошення думки головою чи представником від профільної постійної комісії;
4) виступи членів постійної комісії з оголошенням та обґрунтуванням окремої думки;
5) виступи представників від кожної зареєстрованої депутатської групи (фракції);
6) виступи депутатів;
7) оголошення головуючим про припинення обговорення;
8) заключне слово співдоповідачів і доповідача;
9) уточнення і оголошення головуючим, які надійшли щодо обговорюваного питання і будуть ставитися на голосування;
10) виступи депутатів з мотивів голосування.
Стаття 52. У необхідних випадках, визначених радою, та інших прямо зазначених в Регламенті питань, приймаються після скороченого обговорення, яке включає:
1) запитання доповідачу, співдоповідачам, і відповіді на них;
2) виступ голови або представника від профільної постійної комісії;
3) виступи двох депутатів, які підтримують рішення, та двох депутатів, які його не підтримують та окремого виступу голів депутатських груп (фракцій);
4) уточнення та оголошення головуючим пропозицій, які надійшли і будуть ставитися на голосування;
5) виступи депутатів з мотивів голосування.
З питань, по яких непотрібно проводити обговорення, з процедурних та організаційних питань щодо ведення сесії, рада приймає рішення без обговорення.
Стаття 53. Рішення про необхідність обговорення рада приймає більшістю голосів від присутніх.
Стаття 54. Слово для виступу з мотивів голосування надається за усним зверненням депутата.
Стаття 55. Депутат, група депутатів (фракцій) або постійна комісія можуть подати на ім’я головуючого свою окрему думку щодо прийнятого на пленарному засіданні рішення. Окрема думка, включається до протоколу сесії.
Стаття 56. У ході обговорення питання на засіданні ради можуть вноситися:
1) пропозиції щодо порядку ведення пленарного засідання та організації розгляду питання;
2) пропозиції, поправки постійних комісій, депутатських груп (фракцій), депутатів.
Стаття 57. Тексти виступів депутатів, які виступили, і тих, які не мали змоги виголосити їх у зв’язку з припинення обговорення, передаються і включаються в протокол шляхом оголошення про включення виступів та матеріалів у звязку із неможливістю виступу.
Глава 6. Прийняття рішень
Стаття 58. Рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Стаття 59. Рішення ради приймаються на її пленарному засіданні більшістю депутатів від загального складу ради, крім випадків, передбачених Законом “Про місцеве самоврядування в Україні” та цим Регламентом.
При встановленні результатів голосування враховується голос селищного голови крім випадків, які зазначені в законодавстві.
Стаття 60. Рішення ради приймається відкритим, поіменним або таємним голосуванням.
Стаття 61. Рішення ради з будь-якого питання приймається на її пленарному засіданні після його обговорення. Прийняття рішення без обговорення питання допускається лише в випадках, зазначених у цьому Регламенті.
Рішення ради про припинення обговорення на пленарному засіданні може прийматися, якщо за це проголосувала більшість від присутніх депутатів.
Питання, що виносяться на розгляд ради, попередньо розглядаються у відповідних постійних комісіях.
Голосування здійснюється депутатами особисто в залі засідань або у відведеному для таємного голосування місці.
Рішення, які не отримали необхідної кількості голосів на підтримку, вважаються відхиленими.
Стаття 62. Рішення з процедурних питань приймаються після їх обговорення за скороченою процедурою або без обговорення. Процедурними вважаються питання, що стосуються визначення способу розгляду питань на засіданні, а також зазначені в Регламенті, як такі. Процедурні питання не потребують їх попередньої підготовки в постійних комісіях.
Якщо виникає сумнів, чи запропоноване до розгляду питання є процедурним, рішення про це без обговорення приймається радою більшістю голосів депутатів від присутніх на пленарному засіданні.
Стаття 63. Рада може скасовувати своє рішення, якщо за це проголосувала більшість від загального складу ради. Але це не стосується тих рішень, які зафіксовані і підписані головою ради, як протокольні рішення сесії ради.
У ході прийняття рішення чи вирішення іншого питання може здійснюватися переголосування радою, після проведення нового обговорення, якщо за це проголосувало більшість депутатів від присутніх на пленарному засіданні.
Стаття 64. Формою виконання рішень ради може бути протокольне доручення, яке приймається на пленарному засіданні ради на випадок, коли поставлене депутатами чи керівниками виконавчих органів ради питання не ввійшло в проект того чи іншого рішення, але має до нього безпосереднє відношення.
Стаття 65. Рішення ради приймаються відкритим, поіменним голосуванням шляхом підрахунку голосів чи таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.
Всі рішення приймаються радою відкритим голосуванням, крім випадків, коли законом чи Регламентом встановлено таємне голосування.
Стаття 66. Рішення ради може бути зупинено селищним головою у відповідності до частини четвертої статті 59 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Стаття 67. Прийняті радою рішення розмножуються і передаються у всі постійні комісії та видаються депутатам за їх вимогою через 10 календарних днів після закінчення відповідного пленарного засідання.
Особливості діяльності ради з підготовки, прийняття та відстеження ефективності регуляторних актів визначаються Законом України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.
Стаття 68. Рішення ради надсилаються відповідним підприємствам, організаціям і установам, посадовим особам не пізніше, як у десятиденний строк після їх прийняття. Рішення ради підлягає обов'язковому оприлюдненню не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа.
Стаття 69. У відповідності до статті 46 Закону України “Про місецве самоврядування в Україні” - протоколи сесій селищної ради прийняті нею рішення підписуються особисто селищним головою, а у разі його відсутності - відповідно секретарем селищної ради, у випадку, передбаченому частинами сьомою та восьмою цієї статті, - депутатом ради, який за дорученням депутатів головував на її засіданні.
Глава 7. Порядок голосування пропозицій
Стаття 70. Обговорення і голосування з питань і пропозицій проводиться таким чином, щоб з’ясувати дійсне волевиявлення більшості депутатів щодо них.
Розгляд одного питання порядку денного без прийняття рішення щодо нього не може перериватися розглядом інших питань порядку денного.
Стаття 71. Після закінчення обговорення питання, головуючий оголошує про перехід до голосування, а також про вид голосування, якщо з цього приводу є спеціальні вимоги Регламенту або пропозиції депутатів.
Стаття 72. На голосування ставляться всі пропозиції, зауваження та поправки.
Якщо окрема думка депутата чи постійної комісії містить пропозиції щодо обговореного питання, головуючий оголошує ці пропозиції і також ставить їх на голосування.
Головуючий може відмовити ініціатору пропозиції чи поправки поставити на голосування запропонований ним текст, який суперечить чинному законодавству виключно з посиланням на конкретну норму Закону
Стаття 73. Пропозиції і поправки ставляться на голосування в порядку надходження.
Стаття 74. Головуючий послідовно оголошує зміст поправок і пропозицій і, якщо немає зауважень до їх змісту, переходить до голосування кожної поправки чи пропозиції окремо.
Головуючий після закінчення голосування повідомляє результати і прийняте рішення.
Стаття 75. Після оголошення головуючим початку голосування ніхто не може його переривати. З початку голосування і до оголошення його результатів слово нікому не надається.
В разі порушення процедури голосування або виникнення перешкоди під час його проведення, негайно проводиться повторне голосування без обговорення, але оголошеного головуючим. Голосування проводиться за допомогою підняття рук при проведенні відкритого голосування або бюлетенями при проведенні таємного голосування.
Поіменне голосування проводиться шляхом оголошення позиції депутата: в ході голосування. Головуючий ставить на голосування по черзі проекти рішень: хто “За”, “Утримався”, “Проти”. Лічильна комісія вносить прізвища депутатів хто “За”, “Утримався”, “Проти” до протоколу голосування;
Стаття 76. В будь-який час депутат може звертатись з такими пропозиціями щодо дотримання Регламенту під час проведення пленарного засідання ради:
- щодо перерви у пленарному засіданні;
- щодо закритості (гласності) розгляду питань порядку денного;
- про припинення обговорення питання порядку денного;
- про те, щоб вважати список для виступів вичерпаним;
- про перенесення питання порядку денного;
- про повторний розгляд сесійного питання.
Стаття 77. Пропозиції щодо дотримання Регламенту повинні негайно ставитись на обговорення і голосування. Якщо є декілька пропозицій, то слід організовувати голосування з дотриманням черговості.
Стаття 78. Виступи щодо Регламенту не повинні тривати довше ніж 3 хвилини і обмежуватись обговоренням питань, безпосередньо пов’язаних з Регламентом і у відповідності з ним, а не самих питань.
Стаття 79. При розгляді пропозицій щодо Регламенту надається можливість представнику кожної депутатської групи та фракції висловити свою думку “За”, “Утримався”, “Проти”.
Стаття 80. Головуючий може повторно висловити свою думку щодо відповідного пункту Регламенту перед повторним голосуванням.
Стаття 81. Одна і та ж пропозиція не може ставитись на голосування більше двох разів, крім випадків, передбачених Регламентом.
Глава 8. Таємне голосування
Стаття 82. З визначених радою питань може проводитися таємне голосування.
Рішення про проведення таємного голосування приймається більшістю депутатів від загального складу ради.
Стаття 83. Таємне голосування обов’язково проводиться у випадках, передбачених пунктами 4 і 16 статті 26, частиною 3 статті 79 Закону “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Стаття 84. Таємне голосування організовує лічильна комісія.
Рішення лічильної комісії приймаються більшістю голосів членів комісії.
Стаття 85. Бюлетені для таємного голосування з питань, що поставлені на голосування виготовляються лічильною комісією за встановленою формою. У бюлетень для таємного голосування по проекту рішення ради вноситься запис “підтримую рішення” і праворуч порожній квадрат, нижче – запис “не підтримую рішення” і праворуч порожній квадрат, ще нижче – запис “утримуюсь” і праворуч порожній квадрат.
На кожному бюлетені для таємного голосування має бути підпис голови лічильної комісії.
Стаття 86. Час і місце проведення голосування, а також організація голосування встановлюється лічильною комісією і доводиться до відома всіх депутатів.
Стаття 87. Лічильна комісія перед початком голосування:
- одержує від секретаря ради складений в порядку алфавіту по прізвищам від А до Я список усіх депутатів, повноваження яких визначені дійсними;
- організовує заповнення бюлетенів для таємного голосування;
- опломбовує скриньки для таємного голосування і забезпечує всі умови для повного дотримання таємниці волевиявлення;
- знищує бюлетені, що залишились після завершення їх видачі.
Стаття 88. Голосування проводиться у кабіні (приміщенні) для таємного голосування. Заповнений бюлетень опускається в скриньку, яка повинна знаходитися біля кабіни (приміщення) для таємного голосування.
Підрахунок голосів і встановлення результатів виборів проводиться лише членами лічильної комісії.
Стаття 89. Про результати таємного голосування лічильна комісія складає протокол, який підписують усі члени лічильної комісії.
Голова лічильної комісії оголошує результати голосування.
Стаття 90. На підставі доповіді лічильної комісії про результат таємного голосування головуючий повідомляє, прийнято рішення або ні, а при виборах (погодженні) називає кандидатури, обрані (погоджені) на посади.
Глава 9. Дисципліна та етика пленарних засідань
Стаття 91. На пленарному засіданні ради промовець, як і всі присутні, зобов’язаний дотримуватись правил депутатської етики, визначених у статті 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не повинен вживати образливі висловлювання, непристойні та лайливі слова, закликати до незаконних і насильницьких дій. Головуючий має право попередити промовця про неприпустимість порушення – позбавити його права виступу на даному засіданні.
Депутат або представник депутатської фракції, групи, на адресу яких були виголошені образливі слова, може звернутися до головуючого про надання слова для репліки. Головуючий на засіданні надає слово депутату, або представнику депутатської фракції групи відразу після звернення.
Стаття 92. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню пленарного засідання ради, головуючий або депутат(депутати) попереджає його персонально і закликає до порядку.
Стаття 93. У разі грубого порушення дисципліни або перешкод у проведенні засідання головуючий може оголосити перерву.
Глава 10. Про порядок оформлення матеріалів сесії
Стаття 94. Матеріали сесії складаються з протоколу.
Стаття 95. Протокол сесії повинен містити:
1) назву ради та її скликання, порядковий номер сесії, дату і місце її проведення, час початку і закінчення;
2) загальне число депутатів ради, кількість присутніх, список запрошених на сесію та прізвища депутатів вищих рівнів, які були присутніми на сесії;
3) порядок денний;
4) прізвища, посади доповідачів, співдоповідачів і виступаючих;
5) результати голосування і прийняті рішення;
6) запити депутатів, відповіді на них, прийняті радою рішення по запитах.
До протоколу сесії додаються:
1) тексти доповідей і співдоповідей;
2) тексти виступів депутатів, які не брали участі у дебатах і в зв’язку з припиненням обговорення питань;
3) список присутніх на сесії депутатів;
4) поправки і доповнення до проектів рішень;
5) довідки, зауваження.
Стаття 96. Протоколи сесій ради підписуються головуючим та секретарем.
Протокол сесії ради оформляється не пізніше 7 календарних днів після завершення сесії ради. На вимогу депутата (депутатів) матеріали фото, відео, аудіо фіксації (при наявності)подаються терміново.
Розділ IV. Депутати, посадові особи і органи ради
Глава 1. Депутати
Стаття 97. Права, порядок діяльності депутата в раді та її органах визначаються законами України «Про статус депутатів місцевих рад», «Про місцеве самоврядування в Україні», Статутом Великоберезнянської селищної територіальної громади, Положеннями про постійні комісії ради і цим Регламентом.
Стаття 98. Повноваження депутата починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день відкриття першої сесії ради нового скликання.
Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених Законом.
Стаття 99. Депутат зобов’язаний брати участь у роботі ради, засіданні постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано.
Участь депутата у роботі ради та її комісій виявляється:
- в присутності на всіх пленарних засіданнях і засіданнях комісій;
- в активній роботі над питаннями, які виносяться на розгляд ради і попередньо розглядаються постійною комісією;
- виступах з питань, які розглядаються;
- внесенні поправок і пропозицій при розгляді проектів рішень ради;
- ініціюванні питань до плану роботи ради і постійних комісій;
- ініціюванні питань до порядку денного сесії;
- підготовці проектів рішень;
- організації контролю за виконанням, в першу чергу, рішень ради, віднесених до компетенції постійної комісії, в якій працює депутат;
- підготовці матеріалів по звіту постійної комісії перед селищною радою;
- інформації виборців про рішення, які приймаються радою і постійною комісією, тощо.
Стаття 100. Відповідно до частини 11 ст. 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та цього Регламенту сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради - один з депутатів цієї ради.
Стаття 101. Депутат має право вийти з пропозицією про включення окремих питань до порядку денного.
Стаття 102. Депутат має право на депутатське звернення, депутатський запит та депутатське запитання. Порядок їх внесення та розгляду викладений в статтях 13, 21, 22 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” та в розділі VII цього Регламенту.
Стаття 103. Для роботи депутатів на виборчих округах, зустрічей з виборцями кожного місяця у встановлений радою день проводиться “День депутата”. Він проводиться в приміщеннях, які визначаються виконкомом ради з врахуванням пропозицій та згоди депутатів, і виділяються кожному з них підприємствами, установами та організаціями, які розташовані на території виборчого округу.
Стаття 104. Крім інформації виборців про роботу ради, її органів, депутатами розглядаються пропозиції, заяви і скарги громадян, ведеться прийом громадян.
Депутат розглядає звернення, які надійшли до нього, вживає заходів до їх вирішення. З цією метою депутат може направляти одержані ним пропозиції, заяви і скарги до відповідних виконавчих органів ради, інших органів, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, об’єднань громадян, якщо вирішення питань належить до їх повноважень, які зобов’язані розглянути їх відповідно до чинного законодавства і про результати повідомити заявника, а також депутата.
Стаття 105. Депутат періодично, але не менш як один раз на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу і роботу ради перед виборцями, і перед колективами та об’єднаннями громадян.
Стаття 106. Депутат, як представник інтересів територіальної громади, здійснюючи депутатські повноваження, повинен дотримуватись правил депутатської етики, визначених у статті 8 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”.
Стаття 107. Постійна комісія ради з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту, в разі надходження до ради листів, заяв, звернень про порушення депутатом хоча б однієї з норм правил, викладених в статті 8 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” чи письмових повідомлень депутатів, розглядає наведені факти. В разі систематичного порушення депутатом норм депутатської етики, пропуску протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, інших вимог, передбачених статтею 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, постійна комісія з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етикита регламенту згідно із статтею 38 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» вносить пропозиції про ініціювання питання щодо відкликання депутата на пленарне засідання ради.
Стаття 108. Гарантії депутатської діяльності, охорона трудових та інших прав депутата забезпечуються відповідно до вимог Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».
Глава 2. Депутатські групи та фракції
Стаття 109. Депутати ради можуть добровільно об’єднуватися у депутатські групи (фракції) за умови, що до складу кожної із них входить не менше як 3 депутати. Депутатські групи формуються як на партійній, так і на позапартійній основі. Депутатські групи, сформовані на основі партійної належності депутатів, називаються депутатськими фракціями. До складу депутатської фракції можуть входити й позапартійні депутати, які підтримують програмні документи відповідної партії. Депутатські групи, сформовані на позапартійній основі, об’єднують депутатів, які поділяють однакові або схожі погляди з питань державного і соціально-економічного розвитку, місцевого самоврядування.
Стаття 110. Депутатські групи (фракції) не можуть формуватися для захисту приватних, комерційних, місцевих, професійних чи релігійних інтересів.
Стаття 111. Діяльність депутатських груп (фракцій) здійснюється в межах Конституції і законів України і спрямована на вирішення питань місцевого самоврядування. Порядок їх роботи, умови вступу і виходу депутатів з груп (фракцій) визначається самою депутатською групою (фракцією).
Депутат не може входити до складу більш як однієї зареєстрованої депутатської групи (фракції). Селищний голова і секретар ради не можуть входити до складу жодної депутатської групи (фракції).
Стаття 112. Депутатські групи (фракції) ради можуть формуватися і реорганізовуватися протягом повноважень Великоберезнянської селищної ради восьмого скликання.
Стаття 113. Депутатська група (фракція) реєструється радою на пленарному засіданні за поданням особи, яка очолює депутатську групу (фракцію), до якого додається підписане депутатами цієї групи (фракції) письмове повідомлення про сформування депутатської групи (фракції) із зазначенням її назви, персонального складу та партійної належності членів групи (фракції ) та депутатів, які уповноважені представляти групу (фракцію).
Рішення про об’єднання депутатів у групу (фракцію) доводиться до відома депутатів головуючим під час пленарного засіданні ради.
У раді може бути створена лише одна фракція місцевої організації відповідної політичної партії, депутати від якої обрані до ради.
Депутатська група (фракція) не може використовувати повну чи скорочену назву існуючої депутатської групи (фракції) ради.
Стаття 114. Після реєстрації депутатської групи (фракції) на пленарному засіданні сесії головуючий інформує депутатів про сформування такої групи (фракції), її кількісний склад. В тому ж порядку повідомляється про зміни в складі депутатських груп (фракцій).
Стаття 115. Діяльність депутатської групи (фракції) також припиняється у разі прийняття депутатами, які входять до її складу, рішення про розпуск депутатської групи (фракції) чи після закінчення строку, на який депутати об’єдналися в депутатську групу (фракцію), або строку повноважень ради відповідного скликання.
Стаття 116. Депутатські групи (фракції) можуть приймати участь в попередньому обговоренні кандидатур до складу виконавчого комітету ради, керівників інших органів ради, яких вона затверджує, розгляді питань, які виносяться на сесію, вносити відповідні пропозиції щодо рішень ради, мають гарантоване право на виступ кожного представника та окремий виступ голови депутатської групи з усіх питань порядку денного на пленарних засіданнях ради. Пропозиції груп (фракцій) носять обовязковий характер і проходять голосування ради.
Стаття 117. Голова депутатської групи (фракції) обирається депутатами, що входять до складу даної депутатської групи (фракції) на зборах групи (фракції ) більшістю від загального складу групи (фракції).
Глава 3. Селищний голова та секретар ради
Стаття 118. Селищний голова є головною посадовою особою територіальної громади селища, обирається нею на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування, здійснює свої повноваження на постійній основі.
Стаття 119. Селищний голова при здійсненні наданих повноважень є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед територіальною громадою і відповідальним перед радою, а з питань здійснення виконавчими органами ради повноважень органів виконавчої влади – також підконтрольним відповідним органам виконавчої влади.
Стаття 120. Селищний голова очолює виконавчий комітет, головує на пленарних засіданнях ради, крім випадків передбачених ч. 11 ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цього Регламенту.
Стаття 121. Повноваження селищного голови визначені Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, іншими законами і цим Регламентом.
Прийняття на службу на посади заступників селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету селищної ради, старост, здійснюється шляхом затвердження селищною радою після дотримання процедури передбаченої ч.5 ст.47 ЗУ «Про місцеве самоврядування» за поданням голови селищної ради або в інший спосіб, який передбачений законодавством України. Керівники відділів, управлінь та інші працівники органу місцевого самоврядування призначаються на посади розпорядженням селищного голови на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
Стаття 121-1. Староста затверджується селищною радою на строк її повноважень за пропозицією селищного голови, що вноситься за результатами громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу.
Кандидатура старости вноситься на громадське обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) селищним головою та вважається погодженою з жителями відповідного старостинського округу, якщо в результаті громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) отримала таку підтримку у старостинському окрузі з кількістю жителів до 1500 - більше 20 відсотків голосів жителів від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах.
За результатами проведеного громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) кандидатури старости складається протокол, який має містити такі відомості: дата (період) і місце проведення громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), кількість жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах, відомості про кандидатуру старости, кількість учасників громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), які підтримали відповідну кандидатуру, із зазначенням прізвища, власного імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності), числа, місяця і року народження, серії та номера паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України - для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), що засвідчується підписом таких учасників.
Кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана селищною радою, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання селищної ради.
Порядок проведення громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) кандидатури старости затверджується селищною радою.
Староста працює на постійній основі в апараті відповідної ради та її виконавчого комітету, а в разі обрання членом цього виконавчого комітету - у виконавчому комітеті ради. На старосту поширюються вимоги щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлені цим Законом для сільського, селищного, міського голови. Порядок організації роботи старости визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та іншими законами України, а також Положенням про старосту.
Стаття 122. Селищний голова може в установленому Законом порядку зупинити дію рішень ради та її виконавчого комітету.
Стаття 123. На селищного голову поширюються повноваження та гарантії депутатів, передбачені Законом України “Про статус депутатів місцевих рад”. При встановленні результатів голосування до загального складу ради включається голос селищного голови, якщо він бере участь у пленарному засіданні ради, і враховується його голос.
Стаття 124. Повноваження селищного голови можуть бути припинені достроково в порядку, визначеному статтею 79 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Стаття 125. Секретар ради обирається за пропозицією селищного голови з числа її депутатів на строк повноважень ради, або за поданням не менше половини депутатів від загального складу ради та працює в ній на постійній основі.
Стаття 126. Обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради за пропозицією селищного голови відбувається за рішенням ради, прийнятим шляхом таємного голосування більшістю депутатів від загального складу ради.
Стаття 127. Повноваження секретаря ради визначені Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні” та цим Регламентом.
Стаття 128. На селищного голову та секретаря ради поширюються обмеження, визначені законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про запобігання корупції”.
Глава 4. Постійні комісії ради
Стаття 129. Повноваження постійних комісій ради, порядок їх створення і діяльності, структура і їх взаємодія з органами виконавчої влади ради визначається Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Положенням про постійні комісії ради та Регламентом.
Стаття 130. Постійні комісії ради обираються з числа депутатів на першій сесії ради нового скликання на строк її повноваження у складі голови і членів комісії.
Стаття 131. Кількісний склад комісії визначається радою, але на менше 3 членів в кожній комісії. Комісії формуються по напрямках, визначених радою. В разі необхідності може бути змінено їх кількісний склад, переобрано персональний склад.
Стаття 132. Голова постійної комісії може бути в будь-який час відкликаний радою, як за поданням селищного голови, депутатів, так і за пропозицією членів постійної комісії, в якій працює голова комісії.
Голова постійної комісії може бути також відкликаний шляхом голосування більшості від загального складу ради за його проханням або у випадках, зазначених цьому Регламенті та законодавством.
Стаття 133. Координує роботу постійних комісій ради за дорученням голови - секретар ради.
Стаття 134. Пропозиції щодо порядку денного засідання постійної комісії формує голова комісії за поданням селищного голови, секретаря ради, депутатів не пізніше, як за добу до засідання комісії.
Стаття 135. Проекти рішень ради з питань внесених на засідання постійних комісій приймаються, як правило, один раз. Для повторного розгляду питання виконавець викладає письмове обґрунтування необхідності розгляду та погоджує його з селищним головою або секретарем ради і головою постійної комісії.
Стаття 136. Порядок денний та регламент роботи постійної комісії затверджується на початку засідання більшістю голосів від загального складу постійної комісії.
Глава 5. Тимчасові контрольні комісії ради
Стаття 137. Тимчасові контрольні комісії ради є органами ради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених радою питань, що належать до повноважень органів місцевого самоврядування. Контрольні комісії подають звіти і пропозиції на розгляд ради.
Стаття 138. Рішення про створення тимчасової контрольної комісії ради, вважається прийнятим, якщо за це проголосувало не менше однієї третини від загального складу ради.
Стаття 139. Участь депутатів в роботі тимчасової контрольної комісії не звільняє їх від роботи в постійних комісіях ради.
Стаття 140. Засідання тимчасових контрольних комісій ради проводяться, як правило, закриті. Депутати, які входять до складу тимчасової контрольної комісії та залучені комісією для участі в її роботі, - спеціалісти, експерти, інші особи – не повинні розголошувати інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з її роботою.
Стаття 141. Повноваження тимчасової контрольної комісії ради припиняються з моменту прийняття радою остаточного рішення щодо результатів роботи цієї комісії, а також у разі прийняття повноважень ради, яка створила цю комісію.
Глава 6. Про порядок висвітлення діяльності ради
Стаття 142. Рада, постійні та тимчасові контрольні комісії, депутатські групи та фракції ради проводять роботу відкрито і гласно, систематично інформують населення про свою діяльність, прийняті рішення, хід їх виконання, реалізацію наказів виборців.
Стаття 143. Гласність роботи ради забезпечується шляхом публікації звіту засідань на офіційному веб-сайті http://vberez-rada.gov.ua, інших засобах масової інформації.
Стаття 144. Депутати для висвітлення позиції з того чи іншого питання, пов’язаного з їх депутатською діяльністю, не рідше одного разу на квартал мають гарантоване право виступу в інформаційному бюлетені ради.
Підставою для такого виступу є письмове повідомлення на ім’я селищного голови, яке надається не пізніше, ніж за 7 днів до дня оприлюднення інформації.
Розділ V. Формування виконавчих органів ради
Глава 1. Утворення виконавчого комітету ради
Стаття 145. Порядок формування виконавчих органів ради визначається Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 146. Селищний голова на пленарному засіданні ради інформує депутатів про кандидатів до складу виконавчого комітету, після чого проводить голосування по кожній кандидатурі окремо.
Стаття 147. Селищний голова мотивовано може зняти з розгляду запропоновану ним кандидатуру в будь-який момент, але до переходу ради до голосування щодо неї.
Стаття 148. У разі, коли хтось із кандидатів до виконавчого комітету чи всі кандидатури не дістали підтримки під час голосування депутатами, селищний голова повторно вносить раді пропозиції щодо персонального складу виконавчого комітету чи окремих його членів.
Стаття 149. Виключно на пленарному засіданні селищної ради вирішується питання затвердження за пропозицією селищного голови структури виконавчих органів ради, загальної чисельності апарату ради та її виконавчих органів відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на їх утримання у відповідності до п.5 ч.1. ст.26 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».
Розділ VI. Здійснення контролю
Глава 1. Контроль за виконанням рішень ради
Стаття 150. Рада відповідно до визначених Законом повноважень безпосередньо або через свої органи (постійні та тимчасові контрольні комісії) здійснює контроль за виконанням своїх рішень і інших актів, які вона прийняла.
Стаття 151. Свої контрольні функції постійні та тимчасові контрольні комісії здійснюють згідно з цим Регламентом, Положеннями про постійні комісії та чинним законодавством.
Стаття 152. За вимогою постійних та тимчасових контрольних комісій апарат ради та виконком надає інформацію про хід виконання рішень та періодично інформує раду про хід виконання рішень, вносить пропозиції про зняття з контролю виконаних рішень.
Глава 2. Контроль за рішеннями виконавчого комітету ради
Стаття 153. Контроль за рішеннями виконавчого комітету здійснюється постійними комісіями ради.
Стаття 154. Механізм здійснення контролю за рішеннями виконавчого комітету ради визначається Регламентом виконавчого комітету ради.
Розділ VII. Депутатські звернення, запити, запитання. Пропозиції і зауваження депутата
Стаття 155. Депутат має право звернутися з депутатським зверненням (викладеною в письмовій формі вимогою депутата здійснити певні дії), вжити заходів чи дати офіційне роз’яснення з питань, пов’язаних з його депутатською діяльністю, до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, а також керівників правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на території територіальної громади.
Відповідь на депутатське звернення повинна бути надана депутату у десятиденний строк, а в разі необхідності додаткового вивчення чи перевірки порушених питань – не пізніш як у місячний строк, про що депутату зобов’язані письмово повідомити, обґрунтувавши мотиви необхідності цього продовження.
Депутат може взяти участь у розгляді свого звернення, про що місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники підприємств, установ та організацій, яким було адресовано депутатське звернення, повинні йому повідомити завчасно, але не пізніш як за п’ять календарних днів.
Стаття 156. Письмові депутатські звернення та запитання, які направляються на адресу виконавчих органів ради попередньо реєструються в апараті ради.
Стаття 157. Якщо депутат незадоволений результатами розгляду свого звернення, він має право на депутатський запит до посадових осіб ради і її органів, селищного голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на території територіальної громади, або голови РДА, його заступників, керівників відділів.
Стаття 158. Запит може бути внесено депутатом або групою депутатів попередньо або на пленарному засіданні у письмовій чи усній формі. Запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання ради. По ньому проводиться обговорення і приймається рішення.
Запит в усній формі вноситься депутатом перед затвердженням порядку денного.
Письмовий текст запиту оголошується на пленарному засіданні ради головуючим. Селищний голова доводить текст звернення до адресата.
Стаття 159. Орган чи посадова особа, до яких звернуто запит, зобов’язаний дати усну чи письмову відповідь на запит у строки і в порядку, встановлені радою відповідно до законодавства. За результатами розгляду запиту рада приймає рішення.
Відповідь на запит у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні ради, при цьому обговорення може бути проведено, якщо на цьому наполягає не менше ¼ присутніх на засіданні депутатів. Посадових осіб, до яких звернуто запит, своєчасно інформують про дату та час обговорення відповіді на запит радою, і вони або уповноважені ними особи мають право бути на цьому засіданні. За результатами розгляду відповіді на депутатський запит рада приймає відповідне рішення.
Стаття 160. Пропозиції і зауваження, висловлені депутатами на сесіях ради або передані в письмовій формі головуючому, розглядаються радою або за її дорученням постійними комісіями ради чи надсилаються на розгляд підзвітним і підконтрольним органам та посадовим особам місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівникам відповідних підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, які зобов’язані розглянути ці пропозиції і зауваження у строки, встановлені радою, і про результати розгляду повідомити безпосередньо депутатів, які внесли пропозиції чи висловили зауваження, а також відповідну раду.
Розділ VIII. Особливі процедури розгляду питань
Глава 1. Прийняття бюджету і контроль за його виконанням
Стаття 161. На основі прогнозованого виконавчим апаратом ради розвитку соціально-економічного стану на наступний період, бюджетних запитів головних розпорядників коштів відділ фінансів ради у відповідності із статтями 75, 76 Бюджетного кодексу України складає проект бюджету на наступний бюджетний період у місячний термін після отримання показників міжбюджетних трансфертів, затверджених Верховною Радою України при прийнятті проекту Закону про Державний бюджет України у другому читанні.
Стаття 162. Проект бюджету на наступний рік подається на розгляд виконавчого комітету. Схвалений проект бюджету виноситься на попередній розгляд постійних комісій ради.
Стаття 163. З доповіддю на засіданнях всіх постійних комісій про проект бюджету виступає начальник відділу фінансів або особа, яка виконує його обов’язки. На ознайомлення депутатів з проектом бюджету дається не менше 10 днів.
Стаття 164. Постійні комісії розглядають подані документи, після чого вони передають свої поправки до проекту бюджету в постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Стаття 165. Якщо постійна комісія виносить пропозицію про збільшення видатків або скорочення доходів, вона зобов’язана запропонувати на ту ж саму суму коштів відповідно, збільшення доходів за рахунок інших джерел або скорочення видатків на іншу статтю. Постійні комісії подають до кожної поправки письмове обґрунтування.
Стаття 166. Постійна комісія з питань планування фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва та сфери послуг попередньо вивчає і розглядає на своєму засіданні поданий проект бюджету на наступний рік, а також розглядає поправки і пропозиції, які надійшли від інших постійних комісій ради.
Постійна комісія готує висновки з розглянутих питань і спільно з відділом фінансів розробляє остаточний варіант проекту рішення ради. Засідання проводиться не пізніше ніж за 1 день до пленарного засідання ради.
Відділ фінансів готує таблицю про підтримані пропозиції депутатів, груп, фракцій та постійних комісій і перелік відхилених пропозицій до бюджету з вмотивованими поясненнями щодо неврахованих пропозицій.
Стаття 167. На розгляд ради схвалений проект бюджету подається виконавчим комітетом. Співдоповідь з проекту бюджету робить голова постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва або призначений постійною комісією депутат, який входить до її складу.
Стаття 168. Після обговорення проекту бюджету, в якому обов’язково беруть участь представники від всіх постійних комісій ради, виконавчого комітету, рада приймає рішення про затвердження бюджету.
Стаття 169. Загальний постійний контроль за виконанням бюджету здійснює рада як безпосередньо, так і через постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва, інші постійні комісії ради можуть проконтролювати виконання статей бюджету відповідно до їх компетенції.
Стаття 170. З додержанням вимоги частини 1 статті 28 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” відділ фінансів щоквартально подає на розгляд ради письмові звіти про хід та результати виконання бюджету.
Рішення про звіт приймається після його попереднього розгляду на засіданнях постійних комісій і виконавчого комітету ради. Порядок розгляду виконання бюджету аналогічний порядку підготовки бюджету на наступний рік.
Стаття 171. Після закінчення бюджетного року, виконавчий комітет подає на затвердження ради, не пізніше 1 кварталу поточного року, письмовий звіт про виконання бюджету за минулий рік.
Стаття 172. Попередньо письмовий звіт розглядається постійними комісіями, які готують відповідні висновки і подають їх для узагальнення в постійну комісію з питань бюджету, фінансів та планування соціально-економічного розвитку.
Стаття 173. Постійна комісія з питань планування фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, промисловості, підприємництва та сфери послуг розглядає звіт про виконання бюджету за минулий рік, висновки інших комісій і спільно з відділом фінансів готує остаточний варіант проекту рішення ради про затвердження звіту.
Стаття 174. Після доповіді начальника відділу фінансів ради та після інформації голови постійної комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва про виконання бюджету і відповідей на запитання, рада приймає рішення щодо звіту про виконання бюджету.
Стаття 175. У двомісячний термін після завершення першого, другого, третього кварталів та у тримісячний термін після завершення року на офіційному веб-сайті селищної ради публікують квартальний чи річний звіт про хід і результати виконання бюджету. Звіт, що відповідає за формою затвердженому бюджету. Звіт про використання резервного фонду публікується окремо.
Глава 2. Затвердження програм розвитку та контроль за їх виконанням
Стаття 176. Формування програми соціально-економічного і культурного розвитку відбувається паралельно з підготовкою проекту бюджету на наступний рік, виходячи з фінансових можливостей.
Стаття 177. Проекти програм складають виконавчі органи ради, постійні комісії селищної ради до компетенції яких входить питання цільових програм.
Стаття 178. Зазначені документи направляються для попереднього розгляду і підготовки висновків і пропозицій постійним комісіям ради.
Висновки, поправки і пропозиції з письмовим обґрунтуванням непрофільних постійних комісій в письмовій формі направляються в постійну комісію з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.
Стаття 179. Постійна комісія з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва після надходження проектів програм і пропозицій постійних комісій готує висновки щодо повноти фінансового обґрунтування і забезпечення програм, які приймаються.
Стаття 180. Проект рішення ради про затвердження програм готують відповідні виконавчі структури ради спільно з профільними постійними комісіями.
Стаття 181. Проекти програм на розгляд ради подаються виконавчим комітетом, а співдоповіді роблять голови відповідних постійних комісій.
Після обговорення програм, в якому в обов’язковому порядку беруть участь представники від усіх постійних комісій ради, виконавчого комітету, рада приймає рішення про затвердження цих програм.
Стаття 182. В разі незатвердження радою програми, вона відправляється в постійні комісії і виконком на доопрацювання.
Стаття 183. Протягом поточного року до програми соціально-економічного і культурного розвитку, інших цільових програм можуть бути внесені зміни і доповнення на основі спільно прийнятого рішення виконавчого комітету і постійної комісії з питань бюджету, фінансів та планування соціально-економічного розвитку з наступним затвердженням радою.
Стаття 184. Контроль за ходом виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку, інших цільових програм рада здійснює, як безпосередньо, заслуховуючи інформації, звіти відповідних виконавчих органів з цих питань, так і через постійні комісії відповідно до їх компетенції.
Стаття 185. Виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку, інших цільових програм розглядається радою періодично, але не рідше як два рази на рік, інших цільових програм, не рідше одного разу на рік.
Стаття 186. Виконання програм і прийняті радою рішення з цього приводу підлягають оприлюдненню на офіційному веб-сайті ради http://vberez-rada.gov.ua як звіт перед територіальною громадою.
Глава 3. Дострокове припинення повноважень селищного голови
Стаття 187. Повноваження селищного голови можуть бути достроково припинені у відповідності до ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 188. Питання про дострокове припинення повноважень селищного голови можуть винести на розгляд ради не менш як половина депутатів від загального складу ради. Ініціатори подають обґрунтовану заяву в письмовій формі, завірену власноручними підписами.
Стаття 189. В цьому випадку сесія ради скликається на вимогу групи депутатів, яка ініціює дострокове припинення повноважень селищного голови, і є правомочною, якщо в її пленарному засіданні бере участь не менше 2/3 депутатів від загального складу ради.
Стаття 190. Під час розгляду цього питання сесію відкриває і веде секретар ради, а в його відсутності – призначений сесією депутат.
Стаття 191. Рішення про дострокове припинення повноважень селищного голови приймається таємним голосуванням після обговорення цього питання на сесії ради не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради.
Глава 4. Дострокове припинення повноважень депутата
Стаття 192. Повноваження депутата припиняються достроково без прийняття рішення ради за наявності наступних підстав, засвідчених офіційними документами, отриманих радою з відповідних установ, у разі:
1) його відкликання виборцями у встановленому Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» порядку;
2) припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
3) обрання або призначення його на посаду, зайняття якої згідно з Конституцією України і Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» не сумісне з виконанням депутатських повноважень;
4) обрання його депутатом до іншої місцевої ради;
5) визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім;
6) набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким його засуджено до позбавлення волі;
7) його смерті.
Стаття 193. Повноваження депутата можуть припинятися достроково також за рішенням ради у зв’язку з отриманням радою:
1) копії обвинувального вироку суду, який набрав законної сили і за яким депутата засуджено до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі;
2) особистої заяви депутата про складення ним депутатських повноважень. При цьому рада, за поданням постійної комісії з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етикита регламенту розглядає відповідний вирок суду або заяву депутата на черговій сесії і приймає рішення про припинення повноважень депутата.
Стаття 194. Достроково повноваження депутата припиняються також у випадку, передбаченому статтею 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», коли достроково припиняє своє повноваження рада.
Стаття 195. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, членом якої він є, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів рада може, відповідно до частини 5 статті 20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата.
Відкликання депутата виборцями проводиться у порядку, встановленому Законом України «Про статус депутатів місцевих рад», також відповідно до підстав, викладених у статті 37 вказаного Закону.
Стаття 196. Про прийняте рішення щодо дострокового припинення повноважень депутата рада повідомляє виборців відповідного виборчого округу через засоби масової інформації та на офіційному сайті Великоберезнянської селищної територіальної громади.
Розділ IX. Заключні положення
Глава 1. Про дію Регламенту та порядок внесення змін до нього
Стаття 197. Регламент набирає чинності з дня його офіційного оприлюднення у відповідності до ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Стаття 198. Рада в необхідних випадках вносить зміни та доповнення до Регламенту. Зміни та доповнення до Регламенту набувають чинності з моменту оприлюднення відповідно до ч.5. ст. 59 ЗУ «Про місцеве самоврядуванняв Україні».
Стаття 199. Постійна комісія ради з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту, депутати, депутатські фракії, групи мають право готувати та вносити на розгляд сесії пропозиції щодо змін та доповнень до Регламенту.
Глава 2. Організаційне, технічне та інше обслуговування діяльності ради
Стаття 200. Організаційне, технічне та інше обслуговування діяльності ради та її органів забезпечується апаратом селищної ради та виконкому.
Керівництво апаратом ради та виконкому здійснює селищний голова.










