Описание: Описание: http://zakonst.rada.gov.ua/images/gerb.gif

          ВЕЛИКОБЕРЕЗНЯНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

УЖГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

XXVIІ СЕСІЯ VIII СКЛИКАННЯ

 

                                  Р І Ш Е Н Н Я  № ________                   ПРОЄКТ

 

Від _____ червня  2023 року

смт Великий Березний

Про встановлення туристичного

збору на території Великоберезнянської селищної територіальної громади.

 

З метою забезпечення збалансованості бюджетних надходжень, відповідно до статей 140, 143, 144 Конституції України, керуючися статтею 268 Податкового кодексу України, пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, селищна рада

                                             ВИРІШИЛА:

1. Встановити на території Великоберезнянської селищної територіальної громади з 01.01.2024року:

1) туристичний збір, згідно додатку;

2) ставки туристичного збору у розмірі 0,4 відсотка – для внутрішнього туризму та 3 відсотки – для в'їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

2.Питання не врегульовані даним рішенням регулюються Податковим кодексом України.

3.Рішення набуває чинності з 01 січня 2024 року.

       4.Рішення селищної  ради від 20 грудня 2019р. року №657 «Про встановлення розміру ставки туристичного збору на території Великоберезнянської селищної ради» визнати таким, що втратило чинність з 01.01.2024 року.

5.Копію рішення направити у Великоберезнянський відділ ГУ ДФС в Закарпатській  області, фінансовий відділ селищної ради.

6. Оприлюднити рішення на офіційному веб-сайті Великоберезнянської селищної ради.

  7. Контроль за  виконанням рішення покласти на заступника селищного  голови з питань діяльності виконавчих органів селищної ради та постійну комісію селищної ради з питань фінансів, бюджету, планування, соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

 

Селищний  голова                                                       Богдан КИРЛИК

 

Додаток

до рішення  селищної ради

від __________ 2023 року №_____  

Про встановлення туристичного збору

 

1. Загальні положення.

1.1 Туристичний збір встановлено відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Податкового кодексу України (із змінами та доповненнями) та рішення селищної ради «Про встановлення туристичного збору на території Великоберезнянської селищної територіальної громади». Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

1.2 Внутрішній туризм, відповідно до підпункту 14.1.277 статті 14 Податкового кодексу України – переміщення в межах території України громадян України та/або осіб, які постійно проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

1.3 В’їзний туризм, відповідно до підпункту 14.1.277 статті 14 Податкового кодексу України – прибуття на територію України та/або переміщення в межах території України осіб, які постійно не проживають на території України, в пізнавальних, професійно-ділових чи інших цілях.

 

2. Платники збору.

2.1 Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Великоберезнянської селищної територіальної громади, на якій діє дане рішення селищної ради про встановлення туристичного збору, та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2.2 Перелік осіб, які не можуть бути платниками збору визначено в статті 268.2.2 Податкового кодексу України.

3. База справляння збору

3.1 Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі).

3.2 Згідно з рішенням селищної   ради справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі).

4. Ставка збору

Ставка збору встановлюється рішенням селищної  ради за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 п. 268.5 статті 268 Кодексу, у розмірі 0,5 відсотка - для внутрішнього туризму та  5 відсотка - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

 

5. Порядок справляння та сплати збору

Згідно з рішенням селищради справляння збору може здійснюватися  такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 статті 268, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 цієї статті;

б)квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються селищною радою справляти збір на умовах договору, укладеного з  селищною радою.

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал.

Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

6. Податковий період.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

7. Відповідальність

Податкові агенти (платники туристичного збору) за неподання, несвоєчасне подання розрахунку туристичного збору, повноту і своєчасність сплати несуть відповідальність у відповідності з діючим законодавством.