Фото без опису

Шановні споживачі! За інформацією Закарпатського гідрометцентру, впродовж 24-26 червня на більшій частині території Закарпатської області очікується надзвичайна (5-й клас) та висока (4-й клас) пожежна небезпека.

 

Спека та високий клас пожежної небезпеки тягнуть за собою високу ймовірність пожеж,  виникнення та поширення неконтрольованого вогню. Така загроза виникає і під час пікніків у лісах, поблизу водойм тощо.

 

Енергетики просять громадян бути пильними і не допускати виникнення пожеж поблизу ліній електропередач, зокрема, не розпалювати багаття. Адже необережне поводження з вогнем, спалювання сухостою на відкритих територіях можуть стати причиною серйозних пошкоджень повітряних ліній електропередачі (ЛЕП), електропідстанцій. І, як наслідок, призвести до припинення електропостачання цілих населених пунктів та підприємств, нормальних умов життєзабезпечення області.

 

Запам’ятайте: згідно з законодавством, СУВОРО ЗАБОРОНЕНО розпалювати вогнища в охоронних зонах ліній електропередач.  

 

Охоронна зона для повітряних ліній електропередач встановлюється в залежності від класу напруги лінії на відстані від крайніх проводів:

  • до 1 кВ - 2 метри
  • до 20 кВ – 10 метрів
  • 35 кВ - 15 метрів
  • 110 кВ - 20 метрів

 

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» нагадує також правила безпеки поблизу енергетичних об’єктів:

?          біля ліній електропередачі та трансформаторних підстанцій категорично забороняється розводити багаття, спалювати стерню, залишати легкозаймисті матеріали та складати сміття;

?          вибираючи місце для відпочинку на природі, звертайте увагу на сусідство з енергетичними об’єктами. Воно повинно бути за лінією охоронної зони електромереж — 25 метрів по обидва боки;

?          при виявленні проводів, що впали на землю, обірваних або провислих проводів, відкритих дверей та люків електроустановок, — не наближатися до них та повідомити в кол-центр товариства за номером 0800501620.

У разі виникнення загорання поблизу ліній електропередач терміново викликайте рятувальників за номером 101. Бережіть себе та рідних і будьте пильними!

 

Пресслужба ТОВ «Закарпаттяобленгерго»