Успішно реалізовані проєкти Великоберезнянської громади

Великоберезнянська сільська рада успішно реалізувала проекти:

1.         Проект ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" - Фаза ІІІ: "Реконструкція каналізаційного колектора у Великому Березному".

2.         Проект: "Партнерський обмін для розвитку місцевої зайнятості" (№ CBC02/PSK-/008) в рамках Програми транскордонного співробітництва, що співфінансується Норвезьким фінансовим механізмом та бюджетом Словацької Республіки. Провідним партнером виступив муніципалітет Спішський Гржов (Словаччина). Проект був спрямований на зниження рівня безробіття, в тому числі серед ромського населення, шляхом створення нових робочих місць на комунальному підприємстві.

3.         Проект: "Убля - Великий Березний - інформація не знає кордонів" (частина CBC02/PSK-I/009) в рамках Програми транскордонного співробітництва, що співфінансується Норвезьким фінансовим механізмом та бюджетом Словацької Республіки. Провідним партнером виступив муніципалітет Убля (Словаччина), а партнерами - села Стакчин, Колониця та Збой (Словаччина). Проект був зосереджений на створенні туристичних інформаційних центрів в Ублі та Великому Березному.

4.         Проект: "Моніторинг погодних умов та доступності доріг на словацько-українському кордоні" (частина CBC02/PSK-I/022) в рамках Програми транскордонного співробітництва, співфінансований Норвезьким фінансовим механізмом та бюджетом Словацької Республіки. Провідним партнером виступила Пряшівська служба утримання та ремонту доріг. Проект передбачав встановлення станцій моніторингу на дорогах для надання онлайн інформації про стан доріг для водіїв.

5.         Проєкт № HUSKROUA/1901/7.1/0054: "Мобільність в Карпатах - покращення доступності та мобільності в словацько-українському транскордонному регіоні".

https://huskroua-cbc.eu/projects/financed-projects-database/improving-accessibility-and-mobility-in-the-sk-ua-cross-border-region

Проект «Поліпшення доступності та мобільності в транскордонному регіоні SK-UA» є спільним проектом 6 партнерів зі SK та UA. Загальна мета проекту – «Покращення доступності та мобільності в словацько-українському транскордонному регіоні та підтримка екологічно чистого транспорту». Мета встановлена ​​відповідно до загальної мети Програми щодо активізації співпраці між Україною та державами-членами ЄС та підтримує бачення Програми щодо досягнення рівня транскордонної доступності, який підтримуватиме повсякденне транскордонне співробітництво. . Конкретними цілями є:
1. Покращити умови для велосипедного руху шляхом модернізації відповідної інфраструктури вздовж Полонинського та Ужанського маршрутів;
2. Створення можливостей щодо мобільності через формальне навчання та передачу ноу-хау;
3. Сприяти важливості екологічно чистого транспорту за допомогою заходів з підвищення обізнаності.
Проект фокусується на двох маршрутах: Полонини та Ужанський, які є двома окремими велопроектами двох сусідніх регіонів, які симетрично входять у проект та беруть участь у заходах один одного з довгостроковою метою їх з’єднати. Обидві країни є частиною європейської мережі веломаршрутів Eurovello, що лише підтримує ідею проекту та його довгострокове бачення з’єднання веломаршрутів по Європі.
Для досягнення цілей проекту проектний консорціум впроваджуватиме інвестиційні та м’які заходи, такі як: реконструкція веломаршрутів, будівництво малої інфраструктури (розумні зупинки для відпочинку, велопарковки тощо), дорожня розмітка та м’які заходи, спрямовані на розвиток потенціалу та сприяння спільній діяльності.

6.         Проект HUSKROUA/1702/3.1/0082: "Транскордонний культурний діалог для збереження європейської культурної спадщини".

https://huskroua-cbc.eu/projects/financed-projects-database/the-cross-border-cultural-dialogue-for-the-preservation-of-europes-cultural-heritage

Проект спрямований на популяризацію місцевої культури та збереження культурної спадщини. Його основна мета – збереження традицій та культурної спадщини, характерних для словацько-українського прикордоння. Оновлення інфраструктури створить належні умови для презентації та поширення місць традицій та культурної спадщини. Завдяки транскордонним обмінам та спільним культурним заходам люди дізнаються більше про культурну спадщину та традиції. Будуть створені нові дружні стосунки між людьми кожного партнера. Завдяки реалізації цього проекту ми очікуємо зростання інтересу до культурної спадщини, оскільки транскордонна діяльність охопить значно більшу цільову групу людей, збільшиться кількість відвідувачів і туристів. Результати та заходи проекту матимуть позитивний вплив на всіх місцевих жителів, відвідувачів, туристів, а також надавачів туристичних послуг.

7.         Проект HUSKROUA/1901/3.1/0003: «Стежка предків»

https://huskroua-cbc.eu/projects/financed-projects-database/the-ancestors-journey

Результатом проекту стала реконструкція парку у Великому Березному, Україні.

Проект підпадає під – Підтримка місцевої культури та збереження історичної спадщини.
За всю історію «втрачених» сімей є найбільше емоційних історій. Ми хотіли б знову об’єднатися через їхніх нащадків. У нашому проекті завдяки нашим попереднім дослідженням ми досягли успіху в тому, щоб родини зібралися разом, щоб знову знайти одне одного. Це буде досягнуто завдяки цьому проекту, спільним дослідженням та унікальному результату цього проекту, який буде у формі документації історичного контексту на національному рівні, їх збирання та створення «Подорожі предків».
Місця для реалізації проекту були ретельно підібрані, і їх тісно пов’язувала навіть унікальна тема «втрачених» словаків та українців, які були відомі своєю працелюбністю та поширенням свого ремесла – головним чином майстрування, виготовлення скла та гончарства в навколишніх регіонах і країнах. Словаки характеризуються своєю рухливою культурою та їхніми ремеслами, творчий потенціал яких можна побачити у багатьох залучених місцях. В Україні відбудеться реконструкція історичного парку, заснованого також мешканцями Ліптовської Теплицької у Словаччині, які виїхали в Україну шукати кращого життя. В Угорщині ми зв’язалися з однією з п’яти шкіл для словаків, яка розташована в північно-східній частині Угорщини в регіоні Земплін і сприяє збереженню мови та місцевих культурних цінностей. Весь проект присвячений темі втрачених предків.
Проект містить усі елементи комплексу проектів порятунку історичної спадщини. Починається зі створення музею в Словаччині, продовжується реконструкцією парку в Україні, в Угорщині будівництвом центру для іноземних громадян і завершується етнографічними центрами в усіх країнах.

Інформація про Проєкт на сторінці партнера:  https://www.liptovskateplicka.sk/obec/projekty-eu-a-ine/huskroua-cesty-predkov/

Єврорегіон Карпати:

8. «Здорові діти - здорова громада» спортивний майданчик біля садочка

9. «Зелене серце Великого Березного» впорядкування парку у Великому Березному