ДОВІДКА

Поліцейський офіцер Великоберезнянської територіальної громади Пасіка Олександр Федорович прозвітував перед громадою про результати своєї роботи за перше півріччя 2024 року. Звітний період з 15.04.2024, коли приступив до роботи – по 15.07.2024, тобто, фактично за 4 місяці 2024 року.

Тісна співпраця з громадою почалася з перших днів роботи офіцера громади, що виразилося у відвідуваннях навчальних закладів, зустрічах із учнями шкіл Великого Березного та сіл громади. Постійна комунікація з учнівським на вчительським колективами навчальних закладів дали свої результати, що виразилися у більшій довірі громади до поліції.

З початку виконання своїх посадових обов’язків, спрямованих на забезпечення публічної безпеки у громаді, одним з перших пріоритетів було поставлене завдання прибрати коней із вулиць смт. Великий Березний.

Постійна профілактика поліцейського офіцера громади у ромському поселенні, зустрічі з ромами, а також організована і проведена зустріч депутата Ужгородської міськради, голови громадської організації «Об’єднання ромів Ужгорода» Мирослава Горвата із ромським поселенням у нашій громаді – дали свої плоди: коні по проїжджій частині, у центрі селища, в парку, інших невідведених місцях – не гуляють.

Одним із важливих напрямків роботи ПОГа став благоустрій території громади, а точніше забезпечення дотримання правил благоустрою. Робота поліцейського стала наслідком зменшення невідведених місць, куди звалювалося побутове сміття у громаді.

Спочатку проводилася профілактика з населенням, а потім, осіб, які вперто ухилялися від дотримання встановлених норм – було притягнуто до адміністративної відповідальності та складено протоколи.

Таким чином було складено 23 протоколів та постанов, з яких

• 6 протоколів за ст. 152 КУпАП (порушення правил благоустрою), які розглянуті адмінкомісією селищної ради, та деякі штрафи вже сплачено порушниками. Вказані кошти будуть направлені в бюджет громади;
  • 9 – у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху;
  • 4 – в галузі торгівлі підакцизних товарів;
  • 4 – інші правопорушення.

Крім того, під пильним наглядом поліції знаходяться родини, де так чи інакше, в різних своїх проявах відбувалося домашнє насильство. Блоком превенції відділення поліції № 2 Ужгородського РУП з 15.04 по 15.08 виявлено та задокументовано 26 випадків сімейного насильства та складено протоколи за ст. 173-2 КУпАП.

Невиконання батьками своїх обов’язків щодо належного виховання своїх дітей також мало прояви у нашій громаді. Таких фактів зафіксовано 13 і це в основному у сім’ях ромського поселення, де діти не відвідують школи. З такими батьками проводиться профілактика з питань недопущення таких проявів.

Варто відмітити, що за такий короткий проміжок часу роботи поліцейського офіцера громади смт. Великий Березний вже є помітні зрушення і такі показники позитивно оцінили представники місцевої влади, а також жителі населених пунктів, які обслуговують правоохоронці.