Вчора 07.10.2021 відбулася спільна зустріч щодо реалізації проєкту «Співробітництво задля економічного зростання Карпат (громад Закарпатської, Львівської, Чернівецької, Івано-Франківської областей)», який буде реалізований у Великоберезнянській територіальній громаді установою "Агенція регіонального розвитку Закарпатської області".

Загальні цілі

Налагодження співпраці задля підвищення конкурентоспроможності місцевих економік територій Українських Карпат в секторах з природніми потенціалами виробництва та зайнятості.

Конкретні цілі

Конкретна ціль 1. Покращення аналітичної бази для діагностики та нових можливостей економічного розвитку Карпатських територій в умовах нової економіки.

Конкретна ціль 2. Розбудова управлінського потенціалу місцевого самоврядування з економічного розвитку цільових громад Карпатських областей України.

Конкретна ціль 3. Налагодження співробітництва цільових гірських громад Українських Карпат з громадами та інституціями регіонів Європейського союзу.

Конкретна ціль 4. Покращення ефективності управління місцевим економічним розвитком через місцеву участь та реалізацію мікропроєктів в галузях з природнім потенціалом виробництва та зайнятості.

Конкретна ціль 5. Покращення цифрових можливостей ОМС, регіональних інституцій та Університетів для прискорення економічного розвитку цільових територій Українських Карпат.

Цільові групи проєкту

Цільові групи проекту: Козівська сільська рада територіальної громади Стрілківська сільська рада територіальної громади Боринська селищна рада територіальної громади Східницька рада територіальної громади Рахівська міська громада територіальної громади Великобичківська селищна рада територіальної громади Колочавська сільська рада територіальної громади Великоберезнянська сільська рада територіальної громади Усть-Путильська територіальна територіальної громади Красноїльська селищна рада територіальної громади Вижницька міська рада територіальної громади Селятинська сільська рада територіальної громади Делятинська селищна рада територіальної громади Брошнів осадська селищна рада територіальної громади Ворохтянська селищна рада територіальної громади Зеленська сільська рада територіальної громади МАОМС Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття Установа «Агенція регіонального розвитку Закарпаття» Установа «Агенція регіонального розвитку Львівської області» Установа «Агенція регіонального розвитку Чернівецької області» Івано-Франківський національний університет Нафти та газу Національний університет «Львівська політехніка» Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Ужгородський національний університет.

Діяльність за проєктом

• 1.1.1. Проведення досліджень на тему «Полюси регіонального зростання гірських територій Українських Карпат».
  • 1.1.2. Проведення в кожній області презентацій результатів дослідження для гірських громад.
  • 1.2.1. Підготовка тізера інвестиційного паспорта 16 цільових громад.
  • 2.1.1. Проведення школи з економічного розвитку для 24 голів/радників голів цільових громад Карпатських регіонів, представників інституцій регіонального розвитку.
  • 3.1.1. Організація навчального туру в ЄС на тему «Інструменти співпраці та активізації виробництв в умовах нової економіки».
  • 3.1.2. Налагодження співпраці між цільовими громадами Карпатських регіонів та громадами чи інституціями країн ЄС
  • 4.1.1. Підготовка 16 програм місцевого економічного розвитку у цільових громадах.
  • 4.2.1. Надання фінансової підтримки для кожної з цільових громад для реалізації проектів місцевого економічного розвитку.
  • 4.2.2. Реалізація мікропроєктів з програми економічного розвитку в цільових громадах.
  • 4.3.1. Активізація співробітництва між цільовими громадами 4-рьох областей.
  • 4.3.2. Проведення форуму «Співробітництво задля економічного зростання Карпат».
  • 5.1.1. Розробка Технічного Завдання для цифрового web інструменту (додатку) з обрахунку та обробки економічних та фіскальних баз даних гірських територій.
  • 5.1.2. Тестування цифрового web інструменту та проведення навчання місцевим координатором для цільових громад на предмет використання додатку.
  • 5.1.3. Впровадження цифрового web інструменту.

Ефективність реалізації

Соціально-економічний ефект від впровадження проекту: Галузі є фундаментальними блоками сучасної економіки. Галузевий підхід фокусується на спільному збільшенні ринків, вирішенні завдань бізнесу і що найважливіше, спільному розвитку території. Проектом передбачається перевірку потенційно зростаючих галузей Карпат та реалізацію програм місцевого економічного розвитку з фокусом на притаманні території специфіки місцевої зайнятості та виробництва валового регіонального продукту. Впровадження даного проекту призведе до зростання рівня зайнятості населення у Карпатському регіоні, підвищення рівня інвестиційної привабливості, збільшення рівня надходжень місцеві бюджети цільових громад, а також зростання кількості приватних підприємців у цільових гірських громадах у секторах з природніми потенціалами виробництва та зайнятості.

Очікувані результати

1.1. Визначено нові можливості економічного розвитку Карпатських територій в умовах нової економіки.

1.2. Підвищено інвестиційну привабливість цільових громад.

2.1. Підвищено рівень управлінського потенціалу місцевого самоврядування з економічного розвитку цільових громад Карпатських областей України.

3.1. Підвищено рівень міжнародної співпраці місцевих громад з громадами та інституціями країн ЄС.

4.1. Підготовлено 16 програм місцевого економічного розвитку у цільових громадах.

4.2. Реалізовано 16 проектів місцевого економічного розвитку у кожній з цільових громад.

4.3. Підвищено рівень згуртованості Карпатських областей України.

5.1. Впроваджено нову методику обрахунку економічних і фіскальних даних у громадах на гірських територіях.